Alışverişte En Çok Hangi Gıda Ürünleri Satın Alınıyor

Alışverişte En Çok Hangi Gıda Ürünleri Satın Alınıyor

Gıda ürünleri tüketicilerin hayatlarını idame ettirmeleri için satın almak zorunda oldukları ürünlerin en başında geliyor. Dünya üzerinde insan nüfusu hızla artıyor. Bir yandan Alışverişte En Çok Hangi Gıda Ürünleri Satın Alınıyordevletler kendi vatandaşlarının ihtiyaçlarını hem sağlıklı hem masrafsız hem de memnuniyeti sağlayarak karşılamak zorundalar bir yandan da üreticiler, tüketicilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için uğraş veriyorlar. Ancak üreticiler bunu yaparken en fazla önemsedikleri şey karlarını maksimize etme çabası. Çünkü üretimin temel mantığı kar maksimizasyonu ve maliyet minimizasyonudur. Gıda sektöründe de üreticiler bunu başarabilmek için “alışverişte en çok hangi gıda ürünleri satın alınıyor?” sorusunun cevabını vermelidirler. Aksi taktide üretim maliyetlerini karşılayamaz ve durma noktasına gelir.

Gıda trendleri neler?

Bu sorunun cevabı için bir kaç araştırmayı ortaya koymamız gerekiyor. Öncelikle İngiliz Telegraph Gazetesinin 2016 yılı gıda trendlerini verelim:

1.Avokado yemekleri

2.Karnabahar

3.Fermente gıdalar

4.Glutensiz ürünler

5.Kanola yağı

Bir internet sitesi (pratic.com) yaptığı ilginç bir araştırmayı kamu oyuna sunmuş: Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan on ürünü. Tabi burada sadece gıda maddeleri yok. Elektronik cihazlar, ilaçlar gibi birçok farklı ürün bulunuyor. Ancak ilk onda iki tane gıda ürünü bulunuyor. Üçüncü sırada Coca cola, beşinci sırada patates cips bulunuyor.

Sağlıklı ve doğal ürünler çok satıyor

Teknolojinin artması ile gıda ürünlerinin genetiği ile oynanıyor. Bunlar da bizim sağlığımıza zarar veriyor. Ömrümüz kısalıyor ve yaşam kalitemiz düşüyor. Bunun için müşteriler biraz daha fazla para vermeyi tercih ediyor ve doğal ürünlere yöneliyorlar. Büyük marketlerde sıkça karşılaştığımız “hormonsuz” ve “gezen tavuk” gibi etiketler arttı. Bunun sebebi ise insanlar artık sağlıklı ürünler tüketmek istiyorlar.

“Alışverişte En Çok Hangi Gıda Ürünleri Satın Alınıyor” için 1 yorum

  1. HAngi kesime göre fakir kesime mi yoksa orta mı yada daha lüks yaşayan zenginlere göre mi ? Avakado bizim eve yılda bir iki kere girer sen neden bahsediyosun anlamadım komik gerçekten. salata domates soğan ekmek nerede kaldı kardeşim güldürmeyin insanı

Yorumlar kapalı.