Bilgisayar Ve Yazıcı Hayatımızı Kolaylaştırıyor

Yazışmalar, kitap yazma, grafik çizme, resim çekme ve daha birçok işlem, bilgisayar ve yazıcının hayatımıza girme ile daha kolay bir hale gelmiştir. Bilgisayarda yazdığınız bir yazının onlarca kopyasını çıkarmak, oldukça kolaydır. Ancak bilgisayarsız, el yazı ile yapılan çalışmalar ve çoğaltmalar, oldukça uzun zaman almaktadır. Üstelik hata yaptığınızda, üzerini karalamak zorunda kalabilirsiniz veya yeniden yazmak zorunda kalabilirsiniz.

Ofislerin Vazgeçilmez Cihazıdır

Ofisler için en gerekli cihazlar, bilgisayarlar ve yazıcılardır. Fotokopi makinası, yazıcı gibi çok gereklidir. Fotokopi makinalarının yazıcılarla beraber üretilmesi, kullanımını daha kolay bir hale getirmektedir. Günümüzde birçok yeni model yazıcı çeşitleri üretilmektedir. Bunlardan biri de Honeywell yazıcıdır.

Honeywell PC42T yazıcı, 2,5 kg ağırlığında, taşınması kolay bir yazıcıdır. Usb bağlantısı ile yazdırma işlemi oldukça kolaydır. Eternet ve seri bağlama özelliği ile çok yönlü çalışma sistemi uygulanmaktadır. Honeywell PC 42T, 203Dpi baskı kalitesi ile aradığınız kaliteyi sunuyor. 64 MB flash ve 64 MB ram ile oldukça hızlı. Saniyede 10 cm kare baskı ile oldukça iyi. Honeywell PC 42 T sınıfının en iyilerinden. Yazıcı olarak aradığınız bütün özelliklere sahiptir.

Yazıcıların Gelişimi

Yazıcıların gelişimi, nokta vuruşlu yazıcıların ile başlar. Bu yazıcılar yazma amaçlıdır ve daktilo gibi düşünülmüştür. Mürekkepli şeritler üzerine iğne vuruşlu olan bu yazıcılar, uzun süre kullanılmıştır. Grafik ve resim gibi birçok işlem için uygun değillerdir. Ancak püskürtmeli yazıcıların çıkması ile resimler düşük Dpi de yardırılmaya başlandı. Bu yazıcıların mürekkebi, dış etkilere dayanmadığı için, lazerjet ürünler piyasaya çıktı. Bu ürünler, toz mürekkebin ısıtılması ile yazdırma işlemini gerçekleştiriyordu.

Tonerli olan yazıcılar, toz şeklindeki mürekkebinin, içine doldurulması iye yenileniyordu. Günümüzde halen devam eden, toner ve kartuş dolum işleri, yeni kartuş ve toner alımı gibi masraflı işten kurtarıyor. Bu yönde rağbetin artması ile kartuş ve toner dolum piyasası oluşmuştur. Mürekkebin ısınması ile lazerjet yazıcıların çıktıları, neme dayanıklı hale gelebilmektedir. Bu dayanıklılık ile belgelerin dış etkenlere dayanması da artmıştır. Ofisler için üretilen yazıcılar yanında, matbaa ve buna benzer çok baskılı iş yapanlar için, daha güçlü yazıcılar geliştirilmiştir.

Bu cihazlar, direkt bilgisayar bağlanıyor ve sizin basmak istediğiniz metni kopyalıyor ve seri bir şekilde basıyor. Çok kısa sürede, çok fazla baskı yapabilen bu cihazlar, büyük işler için özel olarak üretiliyor. Bu cihazlara fotokopi makinası demek biraz yanlış olur. Bunun sebebi, bilgisayarda yazılması gereken belgenin kopyası dışında, yazma işlemini de beraberinde yapmaktadır.

Yazıcıların Kullanım Alanları

Yazıcılar, ofislerde en çok tercih edilen cihazlardır. Günümüz şartlarında, oldukça önemli bir yeri olan bu cihazlar, evlerde ve birçok yerde kullanılmaktadır. Hemen hemen bütün firmalar, bir bilgisayar ve bir adette yazıcı bulundururlar. Yeni yazıcılar zaten, fotokopi özellikli oluyor. Birden fazla fonksiyona sahip olan bu yazıcı çeşitleri, oldukça kullanışlı cihazlardır.

Fiyat araştırması yapabilir, http://www.barkodcarsi.com/barkod-yazicilar adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

“Bilgisayar Ve Yazıcı Hayatımızı Kolaylaştırıyor” için 1 yorum

  1. Bilgisayarlar iş hayatında evet işimizi kolaylaştırıyor ondan hem fikiriz ama normal hayatta insanları monoton uyuşuk ve aptal hale getirmiştir. O küçücük ekran dışındaki dünyadan bir haber yaşamaları beni delirtiyor. Küçücük telefon ekranları insanların beynini yok ediyor.

Yorumlar kapalı.