Hayvanların Yer Aldığı En Meşhur Filmler

Hayvanlar ve insanlar, insanlığın tarihi boyunca birbirinden ayrılmaz iki unsur olmuştur. İnsan hayatının perdeye yansımasının karşılığı olan sinema sanatında da hayvanlar ve insanlar yine birlikte sahne alarak birbirinden güzel ve unutulmaz işlere imza atmıştır.

İşte bu güzel eserlerden sizler için derlediğimiz mutlaka izlemeniz gereken altı film:

 Savaş Atı (War Horse)

Steven Spielberg’in ustalıkla yönettiği bu İkinci Dünya Savaşı filminde, unutulmaz bir yolculuğa çıkan sevimli at Joey’nin başından geçenler anlatılıyor. Savaş Atı yer yer sizi gözyaşlarına boğsa da atlara olan sevginizi kat kat arttıracak.

 Hachi, Bir Köpeğin Hikayesi (Hachi: A Dog’s Tale)

Japonya’da yaşanan gelen bir hayat hikayesini anlatan filmde sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi’nin başından geçenler yer alıyor. Hachi’nin sahibini beklerken betimlendiği heykeli günümüzde Shibuya Japonya’da görülebilir.

 Marley ve Ben (Marley and Me)

Şirin ama şirin olduğu kadar da yaramaz köpek Marley’in başından geçenlerin anlatıldığı film izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşatmayı vaad ediyor. Köpekleri seven aileler bu sevgi dolu filmi kaçırmayın.

 Sisteki Goriller (Gorillas in the Mist)

Dian Fossey’nin gorillerle ilgili çalışmalarıyla nesli tükenmekte olan maymunların yok edilmesini durdurma çabaları hakkındaki gerçek hikayesinin işlendiği bu 1988 yapımı film, zamanında beş dalda Oscar’a aday gösterilmiş.

 Bebe (Babe)

Chris Noonan’ın yönettiği bu sıcacık filmde, çoban köpeklerinin yetiştirdiği Bebe adlı domuz, sürüye nasıl sahip çıkılacağını öğreniyor. Film aynı zamanda 1996 yılı En İyi Görsel Efektler Oscar’ına da sahip.

 Ratatuy (Ratatouille)

Yönetmenliğini Brad Bird ve Jan Pinkava’nın yaptığı, yemek yapabilen bir farenin, meşhur bir restoranda genç bir mutfak çalışanıyla yaptığı sıra dışı ortaklığı anlatan bu neşeli animasyon, büyükler kadar küçüklere de keyifli anlar sunuyor.