İzmirde En Popüler Olan 5 Alışveriş Adresi

İzmirde En Popüler Olan 5 Alışveriş Adresi

Tatil için gözde bölgelerden olan İzmir, ziyaretçileri için, yurt dışından gelen turistler için alışveriş konusunda da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İzmir’ in herkes tarafından gezip görülmesi, ziyaret edilmesi, alışveriş yapılması gereken en popüler 5 adres: Kızlarağası Hanı, Forum Bornova, Agora Alışveriş Merkezi, Mavibahçe Alışveriş Merkezi ve Konak İskelesi’ dir.

İzmirde En Popüler Olan 5 Alışveriş AdresiKızlarağası Hanı: Tarihi Osmanlı Devleti’ne dayanan ve tarih kokan bir handır. Bu han Osmanlı döneminde hizmetkarlar, tüccarlar ve yüklü develerin konakladığı yer olarak kullanılıyordu. Günümüzde ise ticaret ve kültür merkezi olarak kullanılmaktadır. İzmir’in en büyük ve en gösterişli hanı özelliği taşımaktadır. Denizin kenarına inşa edilen han zamanla denizin doldurulması ile denizden 200 metre uzaktadır. İlk dönemler han inşa edildiğinde para kasası imalatçıları, demir doğramacı esnafının işyerlerinin yerini günümüze bir çok kahvehane, lokanta, hediyelik eşya dükkanları ve alışveriş mekanları ile hizmete devam etmektedir.

İzmirde En Popüler Olan 5 Alışveriş AdresiForum Bornova: 2006 yılında hizmete giren İzmir’in ilk açık hava alışveriş merkezidir. Birçok mağaza bulunan merkez ziyaretçilerinin yemek, alışveriş ve eğlenceye dair bütün ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ege bölgesinin İlk açık hava alışveriş merkezi özelliğini de taşıyan merkez birçok ünlü markanın mağazalarını bünyesinde barındırmaktadır. Cafe, restoran, alışveriş ve eğlencenin yanında sinema keyfini de ziyaretçilerine yaşatmaktadır. Alışveriş merkezi ziyaretçilerine her zaman değişik kampanyalarda sunmaktadır.

 

İzmirde En Popüler Olan 5 Alışveriş AdresiAgora Alışveriş Merkezi: 2003 yılında açılan alışveriş merkezi İzmir’in Balçova ilçesinde bulunmaktadır. Ziyaretçilerinin alışveriş, yemek, eğlence gibi bütün ihtiyaçlarını karşılayan ve her zaman yenilikçiliğini koruyan bir alışveriş merkezidir. Bünyesinde toplam olarak 178 ünlü marka bulunduran merkez, eğlence alanında büyük, küçük bütün ziyaretçilerinin isteklerini en dinamik şekilde gerçekleştirmektedir.

 

 

İzmirde En Popüler Olan 5 Alışveriş AdresiMavibahçe Alışveriş Merkezi: 2015 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesine Kent Meydanı alışveriş merkezi düşüncesi ile açılan ve İzmir başta olmak üzere Ege bölgesinin bütün illerinde yaşayan ziyaretçilerinin dört mevsim yemek, alışveriş, eğlence gibi bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir yaşam alanıdır.

 

 

 

İzmirde En Popüler Olan 5 Alışveriş AdresiOptimum Outlet ve Eğlence Merkezi: İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan ve Adnan Menderes Havalimanı ve şehir merkezi arasında yer alan ziyaretçilerinin bütün temel ihtiyaçlarını yani yemek, eğlence ve alışveriş gibi ihtiyaçlarının kaliteli şekilde karşılayan markalara sahip bir alışveriş merkezidir.