Mağaza Dekorasyonunda Geometrik Raflar

Mağaza Dekorasyonunda Geometrik Raflar

Mağaza sektörü kullanıcı ya da tüketici ihtiyaçlarına göre farklılıklar göstermektedir. Artık tüketiciler alacakları ürünün kalitesi yanında o ürünün pazara nasıl yansıtıldığı ile de ilgilenmektedir. Ürünün sergilenirken ki formu satın alan müşteriler tarafından yoğun ilgi görmekte hatta çoğu zMağaza Dekorasyonunda Geometrik Raflar aman o ürünün müşteriye daha hoş gözüktüğü için kolay satılmasını sağlamaktadır.

Markalar artık kullandıkları gereçleri farklı kılmak için çok çeşitli dizaynlar geliştirmekteler. Modern satış tekniklerinde satılan ürünün nasıl pazarlanması gerektiği yoğun çalışmalar yaparak belirlenmektedir. Mağazacılık sektöründe farklılıklar yaratabilecek belli başlı şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi ürünün aşikâre çıktığı raflardır. Ürünlerin sergilenme biçimine göre raflar belirli ve farklı şekillerde olabilir.

Örneğin bir şekerleme firması çeşitli çikolataları ve drajelerini sergilemek için Mağaza Dekorasyonunda Geometrik Raflar kullanabilir. Mesela bu firma altıgen şeklinde raflar kullanarak her ürünü farklı bir rafa dizerek daha fazla göze hitap ettirebilir. Bu şekilde hem ürünlerin daha gözle görülür hale gelmesini de sağlayabilirler. Eğer şekerleme firması üzerinden gideceksek örneğin firma çok renkli birbirinden farklı canlı renklerle her altıgeni farklı bir renge boyayarak görsel açıdan daha canlı bir konsepte dönüştürebilir.Mağaza Dekorasyonunda Geometrik Raflar

Durum tekstil sektöründe de karşımıza çıkmaktadır. Örneğin kot pantolonlar rulo şekline getirilerek geometrik raflara yerleştirilmekte görsel açıdan daha dikkat çekici kılınmaya çalışılmaktadır. Aslında bu hem estetik açıdan hem de raflara kolay sığması açısından tercih edilebilir bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Daha çok ürünlerin birbirinden kolay ayrılması ve tüketici tarafından kolay göze çarpması açısından yapılsa da satış danışmanları açısından da kolaylık sağlayan bir yöntemdir. Mağaza dekorasyonu yapmak isteyen kişiler hangi ürünün satış yapılacağına göre raflarını dizayn ederken bir de geometrik raflara göz gezdirirlerse estetik açıdan bir uyum yakalayabilirler.

“Mağaza Dekorasyonunda Geometrik Raflar” için 1 yorum

  1. bir önceki dükkanımda bu sistemi kurmak istemiştim fakat bu sistem çok tuzlu oluyor en ufak bir eğim için insanları soyuyorlar.

Yorumlar kapalı.