Terazi Etiketi

Terazi Etiketi Avantajlı Fiyatlar

Genellikle hızlı tüketim malzemelerin satışında kullanılan terazi etiketi barkodlu terazilerin termal baskı yöntemiyle baskı aldığı etiketlere denilmektedir. Hassas terazilere uyumlu olarak üretildiğinden bu ismi almıştır. Lamine ve eko etiketler olmak üzere iki çeşidi vardır. Kullanım alanları ise manav, kuruyemiş, market, şarküteri gibi mağazalardır. Ürün tartılır sonrasında ürün bilgisi ve fiyatı ürünün üzerine yapıştırılır.

Hassas terazilerde kullanılan etiketin çeşidine göre fiyatları değişiklik gösterdiği gibi terazi etiketinin hazne büyüklük ve küçüklüğüne göre de fiyat farklılıkları görülebilmektedir. Özellikle toplu alımlarda terazinizin haznesi büyükse etiket üzerine sarım adedi o kadar fazla olur. Böylelikle sarım adedi fazla olan ürünleri toptan alımlarda avantajlı fiyatlara satın alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken satın alımlarınızı üretici firmadan gerçekleştirmenizdir ki üretici firma ile anlaşarak istediğiniz ebat ve ölçüde terazi etiketleri temin edebilirsiniz bu da avantajlı ve uygun fiyatlara ürünü temin edebilmenize olanak tanır.

Terazi Etiketi Çeşitleri

Yoğun iş ortamına hızlılığı getirmek amaçlı kullanılan terazilerde kullanacağınız etiketler de hayli önem arz etmektedir. Ürün çeşidine göre iki farklı seçeneği bulunan etiket çeşitlerinin belirli bir raf ömrü bulunmaktadır. Bu nedenle terazi etiketi seçiminde bu ayrıma dikkat etmeniz gerekmektedir. Eko termal etiketin raf ömrü 4 ile 6 ay arasında değişiklik göstermektedir. Diğer termal etiketlere göre daha uygun fiyatlı olduğundan bu ismi almıştır ancak diğer termal etiketlerden daha dayanıksızdır. Bekleme süresi çok olmayan ürünler için ideal olan eko termal etiket hızlı tüketim ürünlerinde daha çok tercih edilmektedir. Diğer bir termal etiket çeşidi ise lamine termal etiket olup eko etikete nazaran daha dayanıklı terazi etiketleri çeşididir.

Dayanıklı olmasının nedeni ise lamine kaplamasından kaynaklanmaktadır. Üst kısmında bulunan lamine katman hem etiketin üzerinin çizilmesini önler hem de raf ömrünün uzun olmasını sağlar. Rafta bekleme süresi daha uzun olan ürünlerde özellikle tercih edilen ürün standardı bir ruloda 500 adet şeklindedir ancak üretici firma ile alışverişlerinizde ebat ve ölçüleri dilediğiniz boyutta ayarlatabilme olanağına sahipsiniz. Lamine termal etiketlerin raf ömrü bir yılı bulmaktadır. Etiket sarım adetlerini üretici firmada yaptırmanız fiyat açısından da düşük ürün alımı yapabilmenizi sağlayacaktır.

Kaynak : https://www.kozmikrehber.com/yeni-terazi-etiketleri-ve-ozellikleri/