Evde Bitcoin Kazanmanın Yöntemleri

Teknolojik çağın, dijital para birimi olarak çıkarılan Bitcoin, piyasa hacimleri ile en çok değerlenen geçerli para sistemidir. İnternet üzerinde kullanılan geçerli olan sistemden kısaca; internet para birimi olarak bahsedebiliriz. Bitcoin madenciliği 2017 yılında en çok rağbet gören, hatta meslek haline gelen para kazanma yöntemlerinden biridir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Sağlam bir bilgisayar donanımı ile yapılabilen Bitcoin madenciliği, CPU kartı, soğutucu sistemleri ve güçlü işletim sistemleri gerektiren, teknik ve donanım dahilinde mining yani madencilik yapılabilir. Madencilik temel olarak; Bitcoin sisteminde gerçekleştirilen para transferlerinin geçişini sağlamaktır. Transferi gerçekleştirilen her işlemi onaylayarak, genel ağa- web tabanına kaydetmek, madencilik yapmak anlamına gelir. Madenciler, tamamladıkları her işlemden Bitcoin kazanırlar.

Madenciler Nasıl Belirlenir?

Sistem herkese açık ve tüm insanlara eşit mesafededir. Gönüllü olarak sisteme dahil olmak mümkündür. Gönüllülük esasıyla girilir, yüksek kazanç sağlanarak evde Bitcoin üretmek yöntemleri geliştirilir. Dileyen herkesin katılım sağlayabileceği ”halka açık” bir platformdur. Bitcoin uluslararasıdır. Gerçek manada ”Global” olan sistem, hiç bir ulusla- hiç bir devletle yahut banka kuruluşu- merkez bankası ile bağlantılı değildir. Tamamen özgür- bağımsız ve açık kaynak kodlu, profesyonellik- üstü bir sistemdir.

Evde Bitcoin üretimi yapmak ve Bitcoin kazanmak için yazım, yazılım, kripto becerilerinizin olması gerekir. Şifre çözücü ve net ifade ile ”emaneti korumak” yeteneğini sunmanız gerekir. Zira Dünya’nın parası uluslararası platformda transfer edilirken, korumak ve güvenli geçişini sağlamak, Bitcoin’in temel esasıdır. Ancak bu yöntemle madenci olunabilir.