Gelecek Vadeden Altcoinler

Altcoin Ne Demektir?

Kripto para birimleri her geçen gün yükselmektedir. Son dönemlerde altcoin nedir soruları hem sosyal medya da hem de coin piyasası ile ilgilenen yatırımcılar arasında sorulmaya başlamıştır. Bitcoin benzeri olan altcoin, şifrelenmiş olan bir kripto para birimidir. Alt ve coin isimlerinden türetilen altcoin, bitcoin dışındaki bütün kripto paraları kapsayan bir sisteme verilen addır.

Bitcoin sistemi ilk olarak piyasaya sürülen kripto para olduğu için çok gelişmiştir ve gelişmiş olan bilgisayarlar da bitcoin madenciliği yapılabilmektedir. Ancak altcoinler ile madencilik yapmak için ileri teknoloji sahibi bilgisayarlara gerek yoktur. Evinizdeki normal bilgisayarlar aracılığı ile bile altcoin madenciliği yapılabilmektedir. Bunun için gerekli olan ekran kartı ve işlemci güçlerine sahip olmanız yeterlidir.

Altcoin borsasının bu kadar gelişmesi ile beraber, altcoin sistemini kullanmak isteyen yatırımcılar en iyi altcoin işlemini yapmak istemektedir. Buna göre hangi altcoinlerin daha güvenilir, daha kapsamlı ve daha karlı olduğunu araştırırlar. Aşağıda en iyi altcoinlere birkaç örnek verilmiştir.

En İyi Altcoinler Hangileridir?

2017 yılında büyük gelişme gösteren ve buna göre 2018 yılında da gelecek vadeden altcoinler şunlardır:

Naga Coin

Şimdilerde ICO aşamasında olan Naga Coin sisteminde 1 NGC ortalama olarak 1 dolar değerindedir. Etrafında ölçeklenebilen ekosisteme sahip olan Naga Coin, bu özelliği taşıyan nadir altcoinlerden biridir. Milyarlarca dolar hacme sahip olan Naga Coin’in borsalarda da listelenmeye başlayacağı söylenmektedir. Bu da 2018 yılında Naga Coin’in önemli bir Pazar payına sahip olacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle de en iyi altcoin listesinde ilk sırada yer alır.

Ark

Yatırım yapmak için umut veren altcoinlerden biri de Ark’tır. Müşterilerinin tercihlerine göre ayrıcalıklı hizmet sunmak için hazırlanan Ark, yüksek işlem hızına sahiptir. Ayrıca sistemde isteğe bağlı kullanılabilen gizlilik özelliği vardır. Ayrıca fiziksel kart sistemi özelliği ile de 2018 yılında da gelecek vadeden önemli altcoinlerden biridir.

Siacoin

Merkezi olmayan siacoin, bulut depolama platformudur. Yatırımcıların depolama alanlarını kiralamasına izin veren Siacoin, bunun karşılığında da katkı sağlandığı için kullanıcılarını ödüllendirir. Merkezi olmadığı için herkes kendi kaynaklarını kendisi kullanabilmektedir.